naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plPsychodietetyka

Psychodietetyka to dziedzina łącząca wiedzę medyczną dotyczącą żywienia i zdrowia z wiedzą psychologiczną. Multidyscyplinarne podejście do problemu pozwala skuteczniej pomagać ludziom w zmianie stylu życia, która służy poprawie zdrowia, samopoczucia i wyglądu.

Psychodietetyczne nastawienie do leczenia zaburzeń stanu odżywienia takich jak niedowaga czy nadwaga i otyłość opiera się więc na ścisłej współpracy psychologów z dietetykami oraz innymi specjalistami zajmującymi się fizjologicznymi aspektami niedoborowej jak i nadmiernej masy ciała.

Psycholog o specjalności psychodietetyki może pracować z klientem nad psychologicznymi barierami na drodze do osiągnięcia satysfakcjonującej masy ciała lub zdrowego stylu życia.

Cel studiów

Celem studiów jest pogłębienie wiedzy z zakresu psychospołecznych czynników wpływających na odżywianie i styl życia człowieka, w jego wszystkich fazach rozwojowych. Nacisk położony jest głównie na czynniki natury psychologicznej mające wpływ na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych i umiejętności diagnozowania tych zaburzeń żywieniowych.

Celem studiów jest zapoznanie Słuchaczy z tematyką żywienia, odżywiania się, zachowań zdrowotnych, ich somatycznymi oraz psychologicznymi uwarunkowaniami; zdobycie wiedzy na temat chorób, które związane są z niewłaściwym odżywianiem, takich, jak: otyłość, miażdżyca, cukrzyca, anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się oraz inne zaburzenia odżywiania.

Korzyści

Studia pozwolą zdobyć bogatą wiedzę z zakresu medycyny o chorobach dietozależnych i fizjologicznych aspektach zmiany zachowań zdrowotnych oraz wiedzę psychologiczną, która pozwala na rozumienie problemów związanych z odżywianiem oraz na motywowanie do zmiany nawyków. Studia nauczą, jak motywować do leczenia dietetycznego i oddziaływać na jednostki i grupy, aby wspomagać zmianę, czyli sposoby żywienia. Studia uczą w jaki sposób przygotowywać programy edukacyjne dla różnych populacji, takich, jak: młodzież i dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży itp.

Absolwent kierunku będzie posiadał wiedzę i umiejętności umożliwiające prowadzenie samodzielnej, efektywnej ekonomicznie i zorientowanej na potrzeby rynku, działalności gospodarczej w zakresie poradnictwa żywieniowo-dietetycznego i psychodietetycznego.

Adresat studiów

Studia są skierowane do wszystkich absolwentów szkół wyższych (I stopnia lub II stopnia lub jednolitych magisterskich), szczególnie do dietetyków, nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz wszystkich osób zainteresowanych psychodietetyką, do dietetyków, technologów żywności, doradców żywienia, psychologów, psychoterapeutów, lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli, pedagogów oraz trenerów personalnych i osób zajmujących się wczesną profilaktyką zaburzeń w sferze karmienia i odżywiania, a co za tym idzie wspieraniem rozwoju zarówno dzieci młodzieży.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu