naglowek content

Marketing polityczny i medialny specjalność na kierunku politologia

Celem edukacji w ramach tej specjalności jest:
  • wykształcenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów firm public relations, agencji informacyjnych i wszystkich innych jednostek zajmujących się budowaniem i wzmacnianiem wizerunku publicznego.

Sylwetka absolwenta:

Absolwent ma wiedzę z zakresu marketingu oraz współpracy z mediami. Posiada szereg umiejętności praktycznych związanych z analizowaniem rynku medialnego i rynku politycznego. Potrafi wykorzystać Internet w działaniach politycznych. Jest dobrze zorientowany w zakresie i specyfice pracy mediów ogólnopolskich i regionalnych. Potrafi zorganizować kampanię wyborczą oraz przeprowadzić konferencję prasową. Ma wiedzę na temat autoprezentacji, kreowania wizerunku, sztuki argumentacji i negocjacji.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci tej specjalności znajdują zatrudnienie w firmach public relations, domach mediowych, jednostkach edukacyjnych, naukowych, kulturalnych, w fundacjach oraz agencjach informacyjnych. Mogą również ubiegać się o pracę na stanowisku rzecznika prasowego instytucji oraz firm, jak również tworzyć własne firmy doradztwa i konsultingu politycznego.
stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2018 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu