gg WSD - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu
naglowek content

Dziennikarstwo

Interesuje Cię świat mediów, kreowanie opinii publicznej, reklama i public relations lub chcesz nabrać umiejętności skutecznego mówcy, negocjatora z siłą perswazji, który porywa za sobą tłumy? Wybierz Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w WSD!

Dziennikarstwo to od lat jeden z najpopularniejszych kierunków. Popularność wynika między innymi z prestiżu studiów, a także z szerokich możliwości zawodowych, nie tylko w mediach.

Zróżnicowany program studiów obejmuje wiedzę z zakresu filozofii, socjologii, wiedzy o kulturze, historii, literatury, ekonomii, psychologii, prawa, a także umiejętności budowania własnego wizerunku.

Nasza uczelnia szczególny nacisk kładzie na zajęcia warsztatowe. Dzięki bliskiej współpracy z Portalem Internetowym „Twoje-Miasto”, którego siedziba mieści się w budynku uczelni, studenci mają bezpośredni kontakt z profesjonalistami. Pod okiem profesjonalnych dziennikarzy, poznają tajniki kultury języka, niezbędne w sztuce tworzenia teksów oraz w umiejętności precyzyjnego i płynnego wypowiadania się. Przyszli dziennikarze mają też możliwość pracy przy użyciu najnowszego sprzętu. Program studiów przewiduje warsztaty m.in. przed kamerami telewizyjnymi, czy przy mikrofonie radiowym.

Swoim studentom dajemy niepowtarzalną możliwość współtworzenia portalu Twoje-Miasto, organizowania debat, przeprowadzania wywiadów, tworzenia tekstów, udziału w życiu publicznym i kreowania opinii publicznej. Już na studiach masz więc szansę promowania własnego nazwiska! A to nieoceniony atut w przyszłej karierze zawodowej.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to nie tylko kierunek dla tych, którzy marzą o pracy w mediach. Nasi absolwenci, dzięki szerokiej wiedzy z różnych dziedzin oraz cenionej w dzisiejszych czasach umiejętności sprawnego posługiwania się językiem, przygotowani są do podjęcia pracy w wielu zawodach. Często znajdują zatrudnienie w firmach jako specjaliści z zakresu public relations, jak również managerowie, szkoleniowcy. Jest to kierunek, który uczy wielu poszukiwanych przez pracodawców umiejętności interpersonalnych, a wybrana przez studenta specjalność zapewnia rozwój zawodowy na wybranej płaszczyźnie.

W WSD będziesz miał niepowtarzalną możliwość realizacji studiów w korporacjach medialnych, a nie tylko w salach wykładowych, jak to ma na większości uczelni.

Nasz program studiów to gwarancja sukcesu naszych studentów!

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2019 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu