naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plMiś Demokratek w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu

Miś Demokratek w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu
Data: 2011-12-01
Miś Demokratek to uczelniana maskotka WSD, nie mogło jej zatem zabraknąć w dniu Pluszowego Misia. 25 listopada 2011 r. Misie Demokratki oraz studenci Wyższej Szkoły Demokracji odwiedzili Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu. Jak się okazało Miś bardzo spodobał się dzieciom, a na ich twarzach zawitał piękny uśmiech.
Pluszaki wędrowały po dziecięcych oddziałach rozdając słodkie upominki. Ich celem było aby maluchy na moment zapomniały o chorobie, odwracając ich uwagę od problemów, niepokoju i strachu, aby były szczęśliwe i beztrosko bawiły się z Misiem Demokratkiem.

W tym dniu dzieci przytulały i mocno wyściskały Misie Demokratki, były uśmiechnięte i szczęśliwe, a o to właśnie chodziło studentom WSD. Miała to być frajda i ogromna radość i to zadanie udało nam się spełnić w 100% - komentuje Maciej Konieczny – student Wyższej Szkoły Demokracji.

Misie Demokratki zostały tak pozytywnie odebrane, że jeden miś na stałe zamieszkał już w grudziądzkim szpitalu. Na co dzień będzie on cieszył oczy i buzie maluchów, które przebywają na Dziecięcym Specjalistycznym Oddziale Ratunkowym. Według nas Miś Demokratek poprawi humor maluchom podczas ich codziennego pobytu w szpitalu, który na pewno nie raz jest stresujący i przygnębiający. Podarowując Misia Demokratka, chcieliśmy aby przyniosły one dzieciom ukojenie i poprawiły ich samopoczucie. Kiedy dzieciom będzie smutno, będą mogły w każdej chwili przytulić się do misia i zwierzyć z nękających ich problemów.

Wizyta studentów Wyższej Szkoły Demokracji w szpitalu to już kolejna inicjatywa samorządu studenckiego. Władze uczelni oraz studenci WSD już zapowiadają kolejne przedsięwzięcia społeczne o których będziemy informować na bieżąco.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu