naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia z WSD

Światowy Dzień Pluszowego Misia z WSD
Data: 2011-11-23
25 listopada 2011 roku swoje święto obchodzi najmilsza i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Z tej właśnie okazji studenci WSD odwiedzą oddział dziecięcy w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu.
Żywa maskotka WSD Miś Demokratek oraz studenci odwiedzą oddział dziecięcy. Mamy nadzieję, że dzięki nam na twarzach wszystkich dzieci pojawi się uśmiech. W trakcie wizyty nasi studenci wręczą ogromnego Misia Demokratka, który będzie czuwał nad wszystkimi dziećmi w szpitalu. Zachęcamy wszystkich do obchodzenia tego pięknego święta. Nie ważne czy będziecie jedynie wspominać ukochane pluszak, czy przytulać je razem ze swoimi dziećmi. Pamiętajcie, że pluszowy miś może poprawić nastrój zarówno dorosłych jak i dzieci.


Historia Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.
stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu