naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plWalczył o wolność i wiarę

Walczył o wolność i wiarę
Data: 2020-10-20
Mija 36. rocznica śmierci naszego Patrona

"Zło dobrem zwyciężaj" - głosił bł. ks. Jerzy Popiełuszko, odnosząc się do panującej sytuacji w kraju. Nasz Patron, brutalnie zamordowany w okresie PRL, podczas mszy świętych za Ojczyznę otwarcie bronił ideałów Solidarności, sprzeciwiał się przemocy oraz krytykował nadużycia komunistycznej władzy. Ks. Jerzy Popiełuszko jako męczennik za wiarę został ogłoszony błogosławionym w 2010 roku, po trwającym 13 lat procesie beatyfikacyjnym. Obecnie trwa Jego proces kanonizacyjny.

Szczególnie bliska, nam społeczności akademickie, jest idea WOLNOŚCI I RÓWNOŚCI SŁOWA, która przyświecała ks. Popiełuszce przez całego jego życie.

Z okazji rocznicy śmierci Kapłana odbyło się w Polsce wiele uroczystości, m.in. VII Rowerowa Pielgrzymka Szlakiem Męczeńskiej Śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Trasa obejmowała Bydgoszcz - Parafię Św. Polskich Braci Męczenników, Górsk, Toruń, Włocławek –  Krzyż przy tamie i Sanktuarium we Włocławku. Łącznie w pielgrzymce wzięło udział stu rowerzystów. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazł się nasz student Pan Roman Sarnowski z I roku pedagogiki.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu