naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plPolityka społeczna

Polityka społeczna
Data: 2020-03-30
Nowy kierunek studiów

 

Polityka społeczna to studia interdyscyplinarne łączące takie nauki jak: politologia, pedagogika, prawo czy socjologia. To na pewno studia dla ludzi, którzy chcą rozwiązywać praktyczne problemy społeczne, a dodatkowo mają głowę pełną pomysłów oraz mnóstwo energii. Jeżeli interesujesz się współczesną sytuacją społeczną, to polityka społeczna będzie świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku polityka społeczna? Studia kształcą w zakresie społecznego aspektu politologii z elementami pedagogiki i socjologii. Oznacza to, że nauczysz się jak zapobiegać oraz zwalczać problemy wynikające z konfliktów społecznych. Co więcej, będziesz wiedzieć jak funkcjonują instytucje społeczne oraz jak zarządzana jest polityka społeczna pod względem prawno-finansowym. Przedmioty, które wpisują się w program studiów to polityka gospodarcza, komunikacja interpersonalna, teoria polityki społecznej, kwestie społeczne, techniki negocjacji i mediacji, strategie rozwoju społecznego, lokalna polityka społeczna, międzynarodowa polityka społeczna.

Zdobędziesz zatem wszechstronne wykształcenie, które powoli Ci na podjęcie ciekawej pracy w zawodzie nie tylko w sektorze publicznym, ale także w biznesie, czy organizacjach pozarządowych. Obecnie potrzebni są specjaliści posiadający interdyscyplinarną wiedzę, a jako absolwent studiów na kierunku polityka społeczna będziesz mógł dołączyć do tego grona.

 

Ponadto, jest pewne – te studia NIE POZOWLĄ CI SIĘ NUDZIĆ!

 

Gdzie znajdziesz zatrudnienie jako absolwent kierunku polityka społeczna?

 

Po ukończeniu studiów będziesz mógł pracować w administracji państwowej, strukturach samorządowych,organizacjach pozarządowych, ośrodkach opinii publicznej, czy działach HR. Możliwości jest dużo, a pracę znajdziesz wszędzie, gdzie wymagana jest praca z ludźmi mająca na celu rozwój społeczny. Dzięki studiom na kierunku polityka społeczna staniesz się ekspertem w tym zakresie! Jeżeli zatem nie jest Ci obojętny człowiek, a dodatkowo masz zdolności interpersonalne i świetnie czujesz się w towarzystwie nawet obcych Ci ludzi, to polityka społeczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

 

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu