naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plWicepremier Jarosław Gowin i sekretarz stanu Iwona Michałek z wizytą na WSD

Wicepremier Jarosław Gowin i sekretarz stanu Iwona Michałek z wizytą na WSD
Data: 2020-03-20
Tematem przewodnim była reforma Ustawy 2.0.

Spotkanie służyło wspólnej wymianie doświadczeń i poglądów na aktualne tematy związane ze szkolnictwem wyższym. Tematem przewodnim była reforma Ustawy 2.0.

- Było nam niezmiernie miło gościć tak znamienite osobistości w murach naszej uczelni – podkreśla Angelika Kubala, kanclerz i założyciel WSD.


W czasie spotkania posłanka Iwona Michałek doceniła fakt, że uczelnia spełnia potrzeby lokalnego rynku pracy. Wskazała na słuszność prowadzenia studiów o specjalności resocjalizacja w przypadku, kiedy w Grudziądzu znajdują się zakłady karne, czy polityki bezpieczeństwa wewnętrznego kierowanej głównie do służb mundurowych. Zasugerowała władzą uczelni uruchomienia kierunku pielęgniarstwo, wykorzystując potencjał grudziądzkiego szpitala, który niewątpliwie cieszyłby się dużym zainteresowaniem. Dzięki takim działaniom uczelni kolejny raz udałoby się wypełnić lukę na lokalnym rynku pracy.

Minister Szkolnictwa Wyższego i Nauki-Jarosław Gowin wskazał natomiast na potrzebę uruchamianie kierunków związanych z opieką senioralną, w związku ze starzejącym się społeczeństwem, co również wpisuje się plany rozwoju uczelni.
 

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu