naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. 56 465-04-37
tel. 576-367-797
email: dziekanat@wsd.info.plKoło naukowe

Data: 2018-05-29
Interdyscyplinarne Koło Naukowe Studentów WSD oraz Władze Uczelni zapraszają wszystkich chętnych do zgłaszania referatów-wystąpień w ramach Studenckiej Konferencji Naukowej

Koleżanki i Koledzy,

Interdyscyplinarne Koło Naukowe Studentów WSD oraz Władze Uczelni zapraszają wszystkich chętnych do zgłaszania referatów-wystąpień w ramach

 Studenckiej Konferencji Naukowej

Studenci nauk społecznych wobec wyzwań współczesnego świata

 

Celem konferencji jest zaprezentowanie badań, refleksji i naukowych poszukiwań studentów pedagogiki i politologii WSD. Wiodącą tematyką będą wyzwania, jakie stawia przed nami współczesny świat wraz z jego zmiennością i zróżnicowaniem. Podstawowe, proponowane obszary refleksji będą następujące:

Pomiędzy lokalnością a globalnością (obywatelskość, aktywność, partycypacja, małe ojczyzny i społeczności lokalne); nowe technologie informacyjne i ich rola w życiu obywatela, wychowanka, mieszkańca (np. sieciowe społeczności lokalne); inność, obcość, odmienność (np. mniejszości etniczne; stygmatyzacja).

Ponadto oczekujemy na wszelkie inne prace mieszczące się w temacie głównym. Szczególnie doceniana będzie interdyscyplinarność prac.

Prace przyjęte do zaprezentowania na konferencji zostaną opublikowane jako materiały pokonferencyjne.

Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbędzie się w październiku 2018 roku w siedzibie naszej Uczelni.

Prace przyjmuje dr Agnieszka Lenartowicz-Podbielska (e-mail: aglena@tlen.pl)

Na prace oczekujemy do końca czerwca 2018 roku.

 

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu