naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plKonferencja - integracja sensoryczna

Data: 2017-03-24
Informujemy, iż nasza uczelnia organizuje konferencję pt. „ Otwórz oczy i rozpoznaj nas wszystkimi zmysłami. Komu potrzebna integracja sensoryczna ?". Odbędzie się ona 11 kwietnia 2017r. w godzinach 10-14 na ulicy Sienkiewicza 22 (aula miejska) W programie m. in. ciekawe wykłady specjalistów.

Czym jest integracja sensoryczna

Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. Mówiąc w skrócie, integracja sensoryczna pozwala segregować, porządkować i składać razem pojedyncze bodźce w pełne funkcje mózgu. Gdy funkcje te są zrównoważone, motoryka ciała łatwo dostosowuje się do otoczenia, umysł łatwo przyswaja informacje, a „dobre” zachowanie pojawia się w sposób naturalny.

Absolwent podyplomowych studiów w zakresie integracji sensorycznej uzyskuje uprawnienia terapeuty SI do pracy w oświacie, szkołach, placówkach podległych Ministrowi Edukacji, ponadto absolwent może otworzyć własny gabinet.

Przebieg i tematyka konferencji

9.30 - 10.00

rejestracja uczestników konferencji

10.15 - 11.00

Terapia integracji polisensorycznej elementem drogi do zmiany progresywnej  w funkcjonowaniu dziecka

(pojęcie integracji sensorycznej, obraz nadwrażliwości i podwrażliwości dziecka w bazowych systemach ośrodkowego układu nerwowego, przykłady wpływu terapii sensorycznej na zmiany progresywne w rozwoju dziecka)

11.00 - 11.45

Znaczenie metody integracji sensorycznej (SI) J. Ayres w procesie rewalidacji dzieci  z niepełnosprawnością

(główne założenia i cele metody integracji sensorycznej, istota i objawy zaburzeń integracji sensorycznej oraz jej znaczenie w procesie rewalidacji dzieci). 

11.45 - 12.15

przerwa kawowa

12.15 

prezentacja działań rozwojowych i edukacyjnych uczelni.

12.30 - 13.30

Pozwól mi rozkwitnąć – znaczenie integracji sensorycznej w rozwoju dziecka

(systemy zmysłowe kluczowe w procesie prawidłowego rozwoju dziecka, integracja sensoryczna i jej konsekwencje, prawidłowy rozwój dziecka w świetle integracji sensorycznej, czynniki ryzyka i objawy zaburzeń integracji sensorycznej, ocena umiejętności sensorycznych oraz integracja sensoryczna a uczenie się).

13.30 - 14.00

dyskusja i podsumowanie.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu