naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plPublikacje naukowe w prezencie dla WSD

Publikacje naukowe w prezencie dla WSD
Data: 2016-02-02
Znani naukowcy przyczynili się do rozwoju naszej uczelni

Miło jest nam poinformować, że dzięki życzliwości  dr. Tadeusza Sakowicza i prof. Włodzimierza Juliana  Koraba-Karpowicza powiększyły się zbiory biblioteczne Wyższej Szkoły Demokracji w Grudziądzu. Poniżej sylwetki autorów książek przekazanych naszej uczelni:

Włodzimierz Julian Korab-Karpowicz, filozof, polityk, dyplomata, profesor Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Studiował na Politechnice Gdańskiej i Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a następnie kontynuował studia za granicą. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Ameryki w Waszyngtonie i doktor Uniwersytetu Oksfordzkiego. Wykładał w wielu zagranicznych uczelniach, m.in na Uniwersytecie Zayed w Dubaju. Specjalizuje się w problematyce filozofii polityki, historii mysli politycznej i teorii stosunków międzynarodowych.

Tadeusz Sakowicz, ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące w Grudziądzu. Ukończył studia w zakresie filozofii praktycznej oraz studia doktoranckie w zakresie filozofii prawa na KUL w Lublinie. W 1997 r. obronił rozprawę doktorską na temat dysfunkcjonalności rodziny polskiej. Od 1999 r. jest adiunktem w Zakładzie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Specjalista w zakresie problematyki rodzinnej, penitencjarystyki, religijności, resocjalizacji i socjologii wychowania.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu