naglowek content

UTW oczami naszych słuchaczy

Data: 2014-05-22
Po roku działalności studenci UTW opowiadają o tym, dlaczego warto było się zapisać na nasze zajęcia.

Dużo moglibyśmy pisać sami o Uniwersytecie Trzeciego Wieku, jego rozwoju, dotychczasowych osiągnięciach czy też planach na przyszłość, nic jednak nie zastąpi opinii osób, które tworzą naszą historię…

Sprawdź i przekonaj się sam!

 

„Dla mnie Uniwersytet Trzeciego Wieku to miłe spotkania, nowe znajomości i poszerzanie zainteresowań.

Jestem zadowolona z faktu nauki języka niemieckiego. Jeśli będzie taka możliwość, chciałabym również uczyć się języka angielskiego.”

Urszula Depka, słuchaczka UTW

 

„Atrakcje zapewnione przez UTW dodają nam energii, ale też uczą. Poznajemy tajniki informatyki, bez której w dzisiejszych czasach nie można się obejść i np. zasady udzielania pierwszej pomocy. Mamy okazję też aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, co w naszym wieku jest wskazane. Program zajęć dopasowany jest do potrzeb naszego życia.”

Roman Błaszkiewicz, słuchacz UTW

„W Grudziądzu dużo imprez organizowanych jest głównie pod kątem ludzi młodych. Osoby w wieku 60+ nie mogą liczyć na atrakcje. Cieszę się więc, że z inicjatywy Pani Angeliki Cysewskiej – Kubala powstał UTW. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach zdobywam bardzo cenne informacje, przydatne w życiu. Najwięcej ciekawych wiadomości wyniosłam z wykładu w grudziądzkim szpitalu, wykładów w muzeum, a także ze spotkania z komendantem Straży Miejskiej w Grudziądzu. Jestem zadowolona również z zajęć na basenie. W przyszłości chciałabym jeszcze nauczyć się wykonywać różne dekoracje. Myślę też, że dobrym pomysłem byłoby nawiązanie kontaktu z innymi UTW w Polsce, tak abyśmy mogli np. się odwiedzać. Wszystko przed nami!”

Lidia Chmielewska, słuchaczka UTW

„Zdecydowanie warto podjąć naukę na UTW, choćby ze względu na możliwość odświeżenia sobie wiedzy, która dawno uleciała z pamięci. Spotkania wypełniają nam, starszym osobom, czas, a także uprzyjemniają mijające dni. Mobilizują nas do aktywności i sprawiają, że czujemy się potrzebni, z czego zadowolone są również nasze dzieci i wnuki.”

Gabriela Błaszkiewicz, słuchaczka UTW

 

 

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2019 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu