naglowek content

Uniwersytet Trzeciego Wieku w poszukiwaniu wiosny!

Uniwersytet Trzeciego Wieku w poszukiwaniu wiosny!
Data: 2014-03-24
Jak się okazuje jedną z najpiękniejszych pór roku udało się znaleźć słuchaczom UTW w czasie rajdu nordic walking.

To już kolejne wydarzenie rekreacyjno-sportowe, które zostało zorganizowane przez władze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Wyższej Szkole Demokracji w Grudziądzu.

Warto przy tym dodać, że być może nadal panowałaby sroga zima, gdyby nie wsparcie i pomoc prowadzących rajd – Państwa Iwony i Krzysztofa Widerkiewiczów, za co w imieniu pani kanclerz WSD serdecznie dziękujemy.

Impreza odbyła się 22 marca 2014 r. Grupa „patyczaków” swój spacer pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny” rozpoczęła zbiórką przy Galerii Grudziądzkiej. Zanim jednak ruszyli w teren, profesjonalni instruktorzy nordic walking poprowadzili rozgrzewkę przy muzyce. Trasa, którą następnie pokonali uczestnicy spotkania prowadziła leśnymi ścieżkami aż do plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim. Tam w wesołej atmosferze doszło do oficjalnego pożegnania pani zimy, spalenia Marzanny i powitania utęsknionej wiosny. Piękna pogoda pozwoliła też na pieczenie kiełbasek przy ognisku i wspólną zabawę. Na koniec na wszystkich „patyczaków” czekały drobne upominki ufundowane przez Wyższą Szkołę Demokracji i Państwa Widerkiewiczów.

W trakcie całego spotkania nad bezpieczeństwem poszukiwaczy wiosny czuwali ratownicy medyczni PCK za co w imieniu organizatorów bardzo dziękujemy.

Miło nam jest także poinformować, że nasi słuchacze będą reprezentowali Uniwersytet Trzeciego Wieku w czasie zawodów o puchar Polski w nordic walking, które odbędą się w czerwcu.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2019 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu