naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plO "kryzysie demokracji" w Wyższej Szkole Demokracji

O
Data: 2013-06-14
Wyższa Szkoła Demokracji w Grudziądzu gościła przedstawicieli środowiska naukowego z całej Polski, którzy wzięli udział w konferencji naukowej na temat „Demokracji w obliczach kryzysu”.

To wyjątkowe spotkanie odbyło się 11-12 czerwca w Ośrodku Wypoczynkowym Casus w Łasinie, gdzie pięknym okolicznościom przyrody towarzyszyła ważna debata nad stanem demokracji w Polsce i na świecie w XXI wieku. Różnorodność zainteresowań badawczych uczestników konferencji z pewnością pozwoliła na przyjęcie szerokiej perspektywy w analizie podejmowanego tematu. Pojawiły się między innymi wystąpienia poświęcone głównym instytucjom demokracji, jej wartościom, problemowi zaufania społecznego czy geopolitycznym konsekwencjom kryzysu demokracji. Już sama obecność wielu cenionych przedstawicieli świata nauki stała się najlepszą gwarancją wysokiego poziomu debaty, a także wynikających z niej wniosków. Było to pierwsze tego typu spotkanie naukowców w krótkiej, ale aktywnej działalności Wyższej Szkoły Demokracji w Grudziądzu.

Warto przy tym dodać, że dla osób zainteresowanych podejmowanym tematem uczelnia przygotowuje publikacje pokonferencyjną, w ramach serii wydawniczej WSD, w której  skład  wejdą referaty wygłoszone w czasie obrad w Łasinie.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu