naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plMistrzostwa Nordic Walking o Puchar Prezydenta Grudziądza pod patronatem WSD

Mistrzostwa Nordic Walking o Puchar Prezydenta Grudziądza pod patronatem WSD
Data: 2011-06-19
W dniu 19 czerwca, z Plaży Miejskiej w Grudziądzu z kijkami wymaszerowało 165 osób. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 kilometrów ścieżkami lasu komunalnego.Ogólnopolskie Mistrzostwa Nordic Walking o Puchar Prezydenta Grudziądza, to już piąta impreza z cyklu Pucharu Pomorza. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z całej Polski.

Na dystansie 5 kilometrów najlepszy okazał się Damian Widerkiewicz z Klubu Patyczaki Grudziądz. Jako drugi do mety dotarł Tomasz Kozakowski z Kwidzyna, a tuż za nim maszerował Józef Brzezina z Sochaczewa. Natomiast na trasie 10 kilometrów jako pierwszy trasę pokonał Mirosław Bierkus z Koszalina. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno: Tomasz Kubiak z Inowrocławia i Elżbieta Wojciechowska z Pakości.
 

Dla najmłodszej uczestniczki wręczono Misia Demokratka


W imprezie uczestniczyły osoby w różnym wieku, dzieci, nastolatkowie oraz seniorzy. Najmłodsza zawodniczka miała zaledwie pięć miesięcy i przemierzyła wytyczoną trasę na nosidełku przy boku swojej mamy. Dziewczynka otrzymała prezent od Wyższej Szkoły Demokracji, która była patronatem imprezy. Trafił do niej olbrzymi Miś Demokratek. Jak się okazało, pluszak przypadł do gustu również innym, obecnym na zawodach dzieciom, które chętnie się do niego przytulały i głaskały.

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu