naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plJerzy Wenderlich w Wyższej Szkole Demokracji

Jerzy Wenderlich w Wyższej Szkole Demokracji
Data: 2013-10-15
Na zaproszenie Koła Naukowego Politologów Wyższej Szkoły Demokracji w Grudziądzu uczelnię odwiedził Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich.

Z posłem mieli okazję spotkać się zarówno studenci WSD, jak i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każdy też mógł zadać politykowi pytanie, z czego zgromadzeni goście chętnie korzystali. Pojawiły się zatem tematy związane z początkiem "sejmowej drogi", powiązaniami z Tadeuszem Rydzykiem i muzyką, a także te dotyczące najbardziej aktualnych spraw Polski. Dzięki licznym anegdotom studenci z pewnością wyszli ze spotkania bogatsi w informacje, których nie sposób znaleźć w książkowej bibliografii czy internetowej notatce.

Jerzy Wenderlich.

Ukończył studia na Wydziale Pedagogicznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył studia podyplomowe: dziennikarstwo i nauki polityczne. Pracował jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym studenckiej gazety "Meritum", kierował bydgoskim oddziałem "Kuriera Studenckiego", był dziennikarzem "Gazety Pomorskiej", naczelnym "Tygodnika Telewizyjnego". Od 1993 pełni funkcję posła na Sejm RP. Napisał książkę „Jak zostać ministrem?" W wyborach parlamentarnych w 2011 roku został ponownie liderem listy SLD do Sejmu w okręgu toruńskim i uzyskał mandat poselski. W listopadzie 2011 roku został wybrany na wicemarszałka Sejmu VII kadencji.


 

 

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu