naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plXX Jubileuszowy Zjazd PSRP

Data: 2012-12-01
30 listopada w Warszawie odbył się XX Zjazd Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w którym uczestniczyli członkowie SWSD.

     Wróciliśmy z Warszawy, i zupełnie na gorąco relacjonuję to czego byliśmy naocznymi świadkami. W związku z tym, że  Statut PSRP (art.4 pkt 1) mówi o tym, że delagatem na zjazd może być student (członek Samorządu) uczelni liczącej conajmniej 1.000 (jeden tysiąc studentów), członkowie SWSD zostali powołani na Zjazd w charakterze obserwatorów. W zjeżdzie uczestniczyło  blisko 300  przedstawicieli reprezentujących 123 polskich  Uczelni (tych  znanych  i mniej znanych).

    Zjazd, który "wystartował" w Kino-teatrze "Palladium"  o godzinie 16.oo rozpoczął się odśpiewaniem Hymnu państwowego i po stwierdzeniu ważności obrad przez Przewodniczącego prezydium Zjazdu Piotra Kulczyckiego z UW usłyszeliśmy Gaudeamus (hymn żaków). Następnie podjęto uchwałę o elektronicznej formie głosowania oraz przeprowadzono wybór Komisji  Skrutacyjnej  (wybrano do niej  kolegów ze śląskich Uczelni Medycznych). W kolejnym punkcie programu ustępująca Przewodnicząca PSRP Dominika Kita  ( Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach) przedstawiła sprawozdanie ze swojej dwuletniej kadencji. Sprawozdanie było krótkie aczkolwiek merytoryczne.

     Komisja Rewizyjna PSRP nie wniosła zastrzeżeń co do prac dotychczasowego Zarządu PSRP. Tak więc zwykłą wiekszością głosów zarówno Zarząd jak i Komisja Rewizyjna PSRP uzyskali absolutorium dla swoich działań.

     W 23 pkt.  Zjazdu przystąpiono do prezentacji kandydata na Przewodniczącego PSRP. Tak się złożyło, że kandydatem była tylko jedna osoba! (co znacznie ułatwiło i przyśpieszyło procedowanie), a był nim  Piotr Müller (Uniwersytet Warszawski).  Głosowanie było tylko czystą formalnością!  Piotr od nowego roku będzie przez okres dwóch lat Przewodniczącym Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

   Po przerwie odbyły się jeszcze wybory na członków Rady Studentów i Rady Wykonawczej PSRP, a także nastąpił wybór nowej Komisji Rewizyjnej PSRP. Zjazd zakończył się parę minut przed godziną 21.

    Udało się nam nawiązać kilka ciekawych kontaktów. Podpatrzyliśmy i podpowiedziano nam, co jako SWSD możemy ulepszyć czy wprowadzić na swojej uczelni. Jednocześnie zyskaliśmy także możliwość uzyskiwania pomocy prawnej przez Biuro Prawne PSRP, o czym  jeszcze napiszemy, po uzyskaniu stosownych materiałów.

   Wiadomą rzeczą jest, iż 30 listopada to "Andrzejki" a, że studenci uwielbieją życie "porą nocną", nie inaczej było wczoraj. Wieczorem studenci udali się grupkami do kilkunastu okolicznych Klubów, m.in. słynnych "Hybryd". Zabawom, laniu wosku  i tańcom nie było końca do wczesnych godzin porannych, kiedy to w stolicy zaczął sypać śnieg. Nam pozostało wracać do Grudziądza na kolejny zjazd naszego rocznika...

Poniżej kilka zdjęć z Warszawy. W ciągu kilku dni dodamy kolejne fotki...

Magda Zawacka

 

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu