naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA
Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plCzłowiek najlepszą inwestycją

Człowiek najlepszą inwestycją
Data: 2012-11-21
W siedzibie WSD, przy ul. Legionów w Grudziądzu odbyła się debata "Człowiek najlepszą inwestycją"

20 listopada w siedzibie Wyższej Szkoły Demokracji odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządów i osób związanych z grudziądzkim biznesem. Debacie przyświecało hasło: Człowiek najlepszą inwestycją. Celem rozmów było nawiązanie współpracy pomiędzy WSD a zaproszonymi do projektu pracodawcami.

Z ramienia uczelni w debacie uczestniczyli: kanclerz, rektor, dziekan Wydziału Humanistycznego  i prorektor Uczelni oraz wykładowcy w osobach: prof. Tadeusz Godlewski, dr Alina Kaszkur, dr Filip Pierzchalski i dr Artur Laska. Wspomnieć należy o obecności władz miasta, w osobie wiceprezydenta Grudziądza. Ponadto w spotkaniu m.in uczestniczyli: komendant WKU, dyrektorzy miejskich spółek, dyrektor PUP,  przedstawiciele służb mundurowych (Policji, SW, PSP) oraz prywatni przedsiębiorcy.  W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele SWSD.

Tematy poruszone podczas spotkania wykazały, że grudziądzkie bezrobocie nie jest wynikiem braku stanowisk pracy. Problemem jest przede wszystkim odpowiednia rekrutacja przyszłych pracowników. Jak się okazuje pracodawcom bardzo często nie zależy wcale na wiedzy czysto zawodowej, branżowej, a bardziej na umiejętnościach interpersonalnych, komunikacyjnych, będących formą zaangażowania. Zdaniem zebranych brakuje bowiem osób, które poza wiedzą teoretyczną posiadałyby cechy dobrego pracownika. Są to: kreatywność, samodzielność w myśleniu, odpowiedzialność, umiejętność pracy w zespole, odporność na stres oraz odpowiedni kontakt z ludźmi. Ponadto zdaniem pracodawców na rozmowy kwalifikacyjne przychodzą osoby, które de facto wcale tą ofertą nie są zainteresowane.

W czasie rozmów udało się wskazać najważniejsze problemy lokalnego rynku pracy, a także podjęto próbę znalezienie sposobu ich rozwiązania. Wnioski płynące ze spotkania pozwolą uczelni na podjęcie działań mających na celu wyjście naprzeciw oczekiwaniom grudziądzkich pracodawców.

Dzisiejsze spotkania zainicjowane przez założyciela i kanclerza Wyższej Szkoły Demokracji było pierwszym tego typu, jednak nie ostatnim. Dzięki współpracy władz uczelni z przedstawicielami grudziądzkich firm jest szansa, że w najbliższych latach uczelnia wykształci osoby, które bez problemu znajdą zatrudnienie na grudziądzkim rynku pracy.

(TM)

stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu