naglowek content
OFERTA EDUKACYJNA

Inne


Wyższa Szkoła Demokracji
im. ks. Jerzego Popiełuszki
w Grudziądzu


ul. Legionów 57a
86-300 Grudziądz

tel. kom. 576-367-797
tel./fax 56 465-04-37
email: dziekanat@wsd.info.plWycieczka do Parlamentu

Wycieczka do Parlamentu
Data: 2012-05-08
Studenci WSD wybrali się na wycieczkę do Parlamentu. Spotkali się także z posłem Januszem Dzięciołem oraz z panem marszałkiem Niesiołowskim. Humory dopisywały a czas umilało karaoke z autokarowych telewizorów i głośne śpiewy studentów.
Dnia 26 kwietnia 2012 r. we wczesnych godzinach porannych, a mianowicie już o 4.30 miała miejsce zbiórka studentów na parkingu WSD przy ul. Nauczycielskiej 19. O 4.45 zaskoczyła nas niespodziewana kontrola policji, która przeprowadziła sprawdzenie stanu technicznego autokaru oraz trzeźwości kierowcy. Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem i bez zakłóceń o godzinie 5.00 wyruszyliśmy w stronę stolicy zabierając po drodze opiekunów grupy tj. dr I. Kapsę, dr hab. D. Karnowską oraz mgr J. Liczmańską.

Humory dopisywały a czas umilało karaoke z autokarowych telewizorów i głośne śpiewy studentów. O godzinie 11.00 opuściliśmy naszego przesympatycznego przewoźnika i wyruszyliśmy w stronę Parlamentu. Punktualnie o 11.30 umówieni byliśmy na spotkanie z posłem Januszem Dzięciołem, który wyczerpująco udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania. Po dokonaniu odprawy przez opiekunów grupy mogliśmy już oficjalnie uczestniczyć w zwiedzaniu gmachu jednej z najważniejszych instytucji w naszym kraju, po którym oprowadzał nas ww. poseł.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zmuszeni byli do przejścia przez szczegółowa kontrolę, którą przeprowadził pracownik BOR-u, po czym wszelkie niebezpieczne przedmioty pozostawiono w depozycie. Niestety umożliwiono nam wniesienie tylko jednego aparatu fotograficznego na całą ponad pięćdziesięcioosobową ekipę. Poseł Dzięcioł zaprowadził nas do jednej z sal konferencyjnych, w której czekał na nas marszałek Niesiołowski. Studenci bardzo uważnie słuchali krótkiej informacji na temat pracy i struktury Sejmu RP oraz mieli możliwość zadawania pytań, dzięki czemu wywiązała się ciekawa dyskusja. Po tym spotkaniu udaliśmy się do Sali Obrad, w której trwały właśnie debaty na temat leków dla chorych onkologicznie pacjentów toteż poproszono nas o zachowanie absolutnej ciszy. Oprócz możliwości przysłuchiwania się jakże niezwykle ważnej dla losów naszego państwa dyskusji udało nam się dostrzec wiele interesujących osobistości takich jak posłowie czy senatorowie. Po opuszczeniu sejmowego gmachu poseł Dzięcioł pokazał gdzie mieści się stołówka i hotel sejmowy.

Pożegnaliśmy się z posłem pod Kancelarią Prezydencką robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, jednakże pogoda była tak piękna, że studenci postanowili wykorzystać czas wolny w inny sposób i do Muzeum wybrało się kilkoro ochotników. Studenci odwiedzili Stare Miasto, Nowy Świat, Park łazienkowski oraz zrobili liczne zdjęcia pod Pałacem Kultury i Nauki i Zamkiem Królewskim. O godzinie 19.30 odbyła się zbiórka pod autokarem, który czekała na nas nieopodal Muzeum Narodowego. Wszyscy zmęczeni ale w doskonałych humorach udaliśmy się w drogę powrotną do Grudziądza aczkolwiek spragnieni wrażeń i dobrej zabawy studenci nie rozstali się aż do wczesnych godzin porannych…
stopka content
Ukończyłeś już liceum? CZAS NA STUDIA!
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011-2021 - Wyższa Szkoła Demokracji im. ks. Jerzego Popiełuszki w Grudziądzu